paździe.17

Innowacyjny botox

dodano: 17 października 2014 przez aniamikos


Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się większości ludzi słyszących słowo botox są z całą pewnością zmarszczki, a właściwie ich wygładzanie. Wstrzyknięta przez lekarza toksyna botulinowa osłabia przewodzenie impulsu nerwowego do mięśni na skutek czego mięśnie mimiczne nie kurczą się a skóra przestaje się marszczyć.

Dzięki temu istniejące zmarszczki wygładzają się. Najlepsze wyniki obserwujemy w obrębie górnej 1/3 części twarzy. Dlatego botox jest najbardziej skuteczny w niwelowaniu zmarszczek na czole, bruzd międzybrwiowych, zmarszczek w okolicach kąta oczu oraz dodatkowo dolnych powiek. Słabsze są jednak efekty korekcji okolic policzków, ust i szyi. W przypadku głębokich bruzd dobrze jest również uzupełnić zabieg o wypełnienie kwasem hialuronowym. Botox Radom nie jest natomiast natychmiastowe. Pierwsze zmiany są zauważalne po 2-3 dniach od zaprojektowania zabiegu.

Pełny efekt jest jednak widoczny po około 7-14 dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy (w współzależności wielkości dawki, miejsca podania i swoich predyspozycji pacjenta). Zablokowane połączenia nerwowe są w tym okresie stopniowo odtwarzane, przez co działanie botoxu słabnie powoli - tym samym nie dochodzi do nagłych zmian skórnych. Jeśli natomiast chcemy zachować gładką twarz, musimy powtórzyć zabieg (po 2-3 zabiegach okres między kolejnymi zastrzykami wydłuża się).
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy